BlueOrange API

Lai lietotājiem visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, piedāvātu jaunākās paaudzes digitālos risinājumus finanšu jomā, piemēram, ērtas aplikācijas, izstrādātājiem nepieciešams sadarboties ar bankām. Šī sadarbība tiek realizēta ar API palīdzību – rīku, kas palīdz drošā veidā pēc bankas klienta pieprasījuma apmainīties ar informāciju starp bankām un finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem.

BlueOrange ir starp pirmajām bankām Latvijā, kas piedāvā savu API

  • Icon blue and orange. Bullet points

    BlueOrange API nodrošina iespēju pēc bankas klienta pieprasījuma apmainīties ar informāciju starp banku un aplikāciju servisiem

  • BlueOrange API funkcionalitāte turpina attīstīties un paplašināties

Aicinām reģistrēties BlueOrange API lietošanai mūsdienīgu, tehnoloģisku risinājumu izstrādei jau šodien! 

Kā tas strādā?

Reģistrējieties piekļuvei BlueOrange API un saņemiet nepieciešamos datus e-pastā 

Izmēģiniet plānoto risinājumu “smilšu kastē” – eksperimentiem paredzētajā platformā

Pieslēdziet API savai aplikācijai un piedāvājiet BlueOrange klientiem tehnoloģiskus finanšu risinājumus

API statistika

Saskaņā ar Maksājumu pakalpojumu direktīvu (PSD2) un ES regulas 2018/389 (RTS) 32. panta 4.punktu banka uzrauga īpašās saskarnes pieejamību un darbību.
Banka savā tīmekļa vietnē publicē ceturkšņa statistiku par īpašās saskarnes pieejamību un darbību.


Statistika par 2021. gada 3. ceturksni (no 01.07.2021 līdz 30.09.2021)

Vidējais reakcijas laiks

0.86 s
vidēji ceturksnī

API pakalpojumu vispārējais
darbspējas laiks

99.84 %
ceturksnī

API pakalpojumu vispārējais
dīkstāves laiks

0.16 %
ceturksnī

Lai saņemtu pilnu API dokumentāciju un papildus informāciju, reģistrējieties, aizpildot pieteikumu.

Plašāk par API - BlueOrange bloga materiālos

Kas ir API un kā tā palīdz uzņēmējiem? (13.09.2019)
14. septembris — termiņš, kad bankām jāievieš Eiropas Savienības Direktīva PSD2 (PaymentServiceDirective 2). Katrai bankai būs pienākums ar klienta atļauju nodrošināt “trešajām pusēm” piekļuvi API (ApplicationProgramming Interface) saskarnei.


Internetbankas: versija 2.0. Kas jāzina par atvērta standarta API? (21.08.2017)
2018.gada janvārī Latvijā stāsies spēkā Eiropas Kopienas Maksājumu pakalpojumu direktīvas PSD2 2.redakcija, kurā viena no prasībām būs, lai bankas nodrošina trešo pušu piekļuvi API. Tas palielinās finanšu tehnoloģijas uzņēmumu konkurenci ES tirgū.

Noderīga informācija

API (Application Programming Interface) - lietojumprogrammas saskarne jeb interfeiss, kas ļauj drošā veidā apmainīties ar informāciju starp dažādiem servisiem.

Maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2) un Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likums paredz pienākumu - ikvienai bankai nodrošināt trešo pušu piekļuvi bankas API. Tas palielina finanšu tehnoloģijas uzņēmumu konkurenci ES tirgū, rezultātā iedzīvotājiem tiek piedāvāti jaunākās paaudzes risinājumi.

Atvērtā standarta BlueOrange API garantē pilnīgu datu drošību. Turklāt, apmainīšanās notiks tikai ar to klientu datiem, kuri būs autorizējušies ar BlueOrange izsniegtajiem kodu kalkulatoriem Digipass. 

Galvenais ieguvējs būs bankas klients - pierasto un tradicionālo internetbanku vietā parādīsies daudzas noderīgas web-lietotnes un mobilās aplikācijas personīgo finanšu pārvaldīšanai. Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem šī ir iespēja samazināt izdevumus lietotņu izstrādei un integrācijai. 

Vairāk informācijas par API